222 xadrecistas citáronse no VI torneo escolar Ramiro Sabell

O concello de Ponteareas felicita ao Club Xadrez Ramiro Sabell polo éxito do VI torneo escolar Ramiro Sabell pola xornada deportiva convocada o 17 de maio na que participaron 222 xogadores de 25 clubes galegos.

En colaboración co concello, co IES Val do Tea, o CEIP Mestre Ramiro Sabell e a Federación Galega de Xadrez, o club ponteareán agradece a todos os e as participantes a súa deportividade e felicita aos e ás gañadoras:

Categoría Promesas:

1º Begoña Lage Fernández (Xadrez Mos)

2º Diego Ibáñez Cruces (Lucena)

3º Adrián Argudín Fernández (Xadrez Ramiro Sabell)

4º Lois Quintas Otero (USC)

5º Martín Martínez Cortegoso (Xadrez Mos)

Mellor Ponteareán/a:Antía Reboredo Barrosa (Xadrez Ramiro Sabell)

Categoría Benjamín:

1º Iago Fernández Ramos (Bretema)

2º Daniel Alonso Álvarez (Xadrez Marín)

3º Irene Diz Loroño (Xadrez Fontecarmoa)

4º Ángela Castiñeira González (Club Regatas Perillo)

5º Javier del Valle Crespo (Xadrez Mos)

Mellor Ponteareán/a: Hugo Souto Corredoura (Xadrez Ramiro Sabell)

Categoría Alevín:

1º Nerea Cereijo Suarez (E. Xadrez Compostela)

2º Eduardo Cabanas López (USC)

3º Antón Quintas Otero (USC)

4º Alejandro Cereijo Suarez (E. Xadrez Compostela)

5º Antón Vilariño Lorenzo (E. Luguesa de Xadrez)

Mellor Ponteareán/a:Miguel Castro Boente (Xadrez Ponteareas)

Categoría Infantil:

1º Marta Quintas Fernández (E. Luguesa de Xadrez)

2º Sergio Pérez Estévez (Xadrez Mos)

3º Miguel Alonso Moyano (Villa de Bouzas)

4º Laura Gómez Carreño (Xadrez Ourense)

5º Xoaquin López Conde (Benchosey)

Mellor Ponteareán/a: Héctor González Rodiño (Xadrez Ponteareas)

Categoría Absoluta:

1º Mireya Represa Pérez (Laroca)

2º Rubén Fernández López (EXP)

3º Oscar Moralea Rejas (Xadrez Mos)

Mellor Ponteareán/a: Alain Raúl Rodríguez Muñoz (Xadrez Ponteareas)

O equipo da organización liderado por Miguel Gallego Illán, Presidente do Club Ramiro Sabell, formábao: Fernando Rama González, coordinador do torneo, Alberto Alonso Ruibal, Rocío Saavedra Leirós, José Antonio Castro Sánchez, Fabio Represas Novoa e Roberto Souto.
O equipo arbitral liderado por David González Gándara formábao: Begoña Espiñeira Seoane, Pablo Escobero Cela, Iván Souto Bautista, Jose Manuel Reboredo Rodríguez, Iago Barros Domínguez e Alejandro Argudín Vázquez.